Od 1 stycznia 2018 roku Kindergeld będzie wypłacany tylko za okres 6 ostatnich przepracowanych miesięcy, a nie za okres 4 lat wstecz jak to było do tej pory. W dniu 24.06.2017 roku ustawa została zatwierdzona i opublikowana w Federalnym Dzienniku Ustaw. W związku z tym każdy, kto złoży wniosek do Familienkasse po 31.12.2017 r. będzie mógł otrzymać świadczenie tylko za okres maksymalnie do 6 miesięcy wstecz. Dla przysłowiowego Nowaka, który pracuje w Niemczech nieprzerwanie od co najmniej 4 lat i ma dwójkę dzieci, a jednocześnie nie ubiegał się jeszcze o ten zasiłek oznacza to stratę bardzo dużych pieniędzy.

W związku z tym, że skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów zajmuje sporo czasu osoby pracujące w Niemczech w latach 2014-2017, które są uprawione do pobieranie zasiłku a jeszcze tego nie zrobiły powinny jak najszybciej dopełnić formalności, tak aby należne im pieniądze nie przepadły. Wnioski według starych zasad można składać tylko do końca 2017 roku.

Osoby, które dopiero zaczynają pracę również od razu powinny zająć się formalnościami związanymi z uzyskaniem zasiłku, ponieważ jeśli zajmą one dłużej niż wspomniane pół roku to nie odzyskają całej należnej im kwoty.

Wszystkich którzy potrzebują pomocy prawnej w kwestiach spornych lub w uzyskaniu świadczenia. Kancelaria Pani adwokat Johanny Kortmann chętnie udzieli informacji i poprowadzi Państwa sprawę. Adres mailowy do kontaktu z kancelarią kortmann@mail.de lub www.adwokat-niemiecki.de

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ