Od niedawna w mediach społecznościowych oraz w mediach masowego przekazu słyszymy o zbiórce na powstanie anglojęzycznego filmu informacyjnego o Nazistowskich obozach koncentracyjnych. Film ten jest pomysłem młodego człowieka pana Artura Nawojskiego, który przez lata przyglądał się akcji, która miała dezinformować opinię publiczną co do własności obozów zagłady, które Niemieccy naziści prowadzili na terenie Polski podczas pierwszej i drugiej Wojny Światowej. Poniżej przedstawiamy Państwu akcję, a raczej zbiórkę pieniężną prowadzoną przez Pana Artura, oraz jego opinię na problem, który dotyczy większości z Nas.

Wybielanie historii Niemiec trwa w najlepsze. Coraz częściej w mediach pojawiają się „pomyłki językowe”, które mówią o „polskich obozach zagłady”, „polskich obozach koncentracyjnych”, czy „obozach śmierci w Polsce”. Zdarza się je popełniać, świadomie lub celowo, politykom, dziennikarzom, twórcom filmów i stanowią one realne zagrożenie zrzucenia winy za holocaust na Polskę i Polaków.

Co ciekawe, w ostatnim czasie to w niemieckich mediach spotyka się tę fałszywą narrację najczęściej. W czerwcu dziennik „Frankfurter Rundschau” przebił wszystkich pisząc, że Polska chce przedstawić holocaust jako „czysto niemiecką zbrodnię, w której Polska nie miała udziału”.

Innym problemem jest to, że coraz więcej młodych ludzi nie wie kim byli naziści. Sprytnie używa się określeń typu „nazistowskie obozy koncentracyjne”, nie przypisując ich do konkretnej nacji ani państwa. To zjawisko i dodatkowo „pomyłki językowe” oraz niemieckie filmy wybielające historię Niemiec, jak na przykład „Nasze matki, nasi ojcowie”, mogą w końcu doprowadzić do sytuacji, że upowszechni się w międzynarodowej opinii publicznej przekonanie, że naziści to Polacy.

 

 

 

Naszym głównym celem jest ukazanie prawdziwego obrazu ludobójstwa, którego dopuścili się Niemcy podczas wojny i przeciwdziałanie zakłamywaniu historii.

Chcemy zebrać fundusze na produkcję filmu dokumentalnego „German Death Camps”. Film będzie skierowany przede wszystkim do widzów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, a zatem musi być w języku angielskim. Nagrane zostaną także wersje językowe niemiecka i polska. O ile pozwolą na to fundusze całość ma być wzbogacona o inscenizacje, animacje, i kolejne ścieżki dźwiękowe z lektorem w innych językach.

W filmie zostanie przedstawiona historia powstania obozów koncentracyjnych w III Rzeszy i na terenach okupowanej przez nią Polski, holocaust Żydów oraz kłamstwo oświęcimskie i zaliczające się do niego mówienie o „polskich obozach zagłady”.

Pieniądze, które zbierzemy zostaną przeznaczone w całości na produkcję filmu. W trakcie realizacji przeprowadzonych zostanie wiele wywiadów, wykonane zostaną ujęcia w muzeach i innych miejscach pamięci. Dokument ma być wzbogacony o rekonstrukcje. Chcemy nagrać film w możliwie najwyższej jakości, a w tym celu będziemy musieli kupić lub wypożyczyć profesjonalny sprzęt. Poza samymi dniami zdjęciowymi sporo czasu i środków pochłonie również montaż. Do tej pory zrealizowaliśmy wiele komercyjnych i niekomercyjnych projektów. Zajmowaliśmy się już tematyką niemieckich obozów koncentracyjnych. Na ten moment jest to największy nasz projekt, dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie finansowe. Film ma być gotowy na koniec 2018 r.

W produkcję filmu będzie zaangażowany Tomasz Grzegorz Stala. Jest to osoba związana z mediami od kilkunastu lat, reżyser filmu dokumentalnego „Serce Polski”, realizator wizji w produkcjach na żywo. Posiada własne wydawnictwo.

Istnieje możliwość udzielenia nam wsparcia poza portalem zrzutka.pl w formie tradycyjnego przelewu lub za pośrednictwem systemu PayPal.

Wpłata na konto:

PKO BP 50 1020 5558 1111 1903 3960 0009
Artur Nawojski
W tytule proszę wpisać: Darowizna na film German Death Camps

Przelewy z zagranicy:

Kod BIC / SWIFT: BPKOPLPW
IBAN: PL50 1020 5558 1111 1903 3960 0009
Artur Nawojski
W tytule proszę wpisać: Darowizna na film German Death Camps


Wsparcie poprzez PayPal

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ